در این مقاله قصد بر این است که تفاوت انواع سنگ خارا یا سنگ گرانیت و کاربردهای آن را در تولید سنگ مزار گرانیت مورد بررسی قرار دهیم بهتر است جهت اطلاع بیشتر در این باره همراه ما باشید. سنگ گرانیت یا سنگ خارا یک نمونه سنگ خیلی محکم و بادوام است که قابلیت صیقل پذیری بسیار بالایی دارد. این گونه سنگ ها در رنگ های شکلاتی، قرمز، قهوه ای، سیاه، سبز، صورتی و آبی یافت می شوند. سنگ های گرانیتی دارای دانه بندی درشتی هستند که با چشم به خوبی مشاهده می شوند. مقاومت سنگ خارا یا گرانیت نسبت به سنگ های تراورتن، مرمر و سنگ های آهکی بسیار بالاتر است به همین سبب سطح درخشان و صیقلی آن هم بیشتر حفظ می شود.

انواع سنگ های گرانیت

اگر میخواهد مقاله در مورد “همه چیز درمورد سنگ های گرانیت” مطالعه کنید کلیک کنید

سنگ های گرانیتی برترین گزینه برای سنگ مزار، و پله های ساختمان است چرا که با توجه به مقاومت بسیار بالای آن باید در جاهایی به کار گیرد که رفت و آمد و آلودگی زیاد است. معادن سنگ های خارا یا گرانیت در کشورهای آسیای میانه مانند ایران، تایوان، هندوستان، چین و ویتنام موجود است که مشخصات مختلف آنها بستگی به خواص فیزیکی و عنصرهای تشکیل دهنده آنها دارد. این خصوصیات و مشخصات تاثیر بسیار مستقیمی در کیفیت سنگ ها دارند که از جمله آن می توان به مقاومت جذب بالای آب، مقاومت سایشی و خمشی و وجود میزان عنصر آهن در آن اشاره کرد.

انواع سنگ های گرانیت

سنگ های گرانیت حاوی دو نوع رنگ شده و طبیعی هستند که از انواع آنها می توان به سنگ هایی همچون قرمز رنگ شده، هلویی، شانسی بلک، نخودی، بالتیک براون، هلویی، بلک گالکسی، بیداسر سبز، کارمن رد، سیلور پرل، مپل رد، بیداسر قهوه ای، جوپارنا، مولتی کالررد ولگابلو، باش پارادیسو، تن براون و . . . اشاره کرد. سنگ های گرانیت در کشور ایران کیفیت و دوام بسیار بالایی دارد و در شهرهایی همچون تویسرکان، نطنز، دلیجان، یزد، نهبندان، مشهد، همدان، طوس، زنجان، گیلان و . . . یافت می شوند. رنگ و طرح این سنگ ها در هر نقطه و شهری با یکدیگر فرق می کند و این امر به تنهایی بزرگترین مزیت برای کشور ایران به حساب می آید که آن را از واردات سنگ گرانیت غنی و بی نیاز می کند.

کاربردهای سنگ گرانیت

کاربردهای سنگ گرانیت

سنگ های گرانیتی علاوه بر دوام بالا و محکم بودن، زیبایی بسیار خیره کننده ای دارد چرا که از تنوع رنگ و طرح های بالایی برخوردار است. فرایند زیبایی و محکم بودن این نوع سنگ ها باعث شده است که کاربرد بیشتری در مقایسه با سایر سنگ ها داشته باشد. سنگ مزار گرانیت از مهمترین و رایج ترین کاربرد سنگ های گرانیت به حساب می آید چرا که این نوع سنگ ها قابل شستشو و بسیار محکم هستند. از دیگر کاربردهای مهم سنگ گرانیت در کف و دیوار، می توان به سنگ فرش پیاده رو، پله ها، کف پوش راه ترینرو، کف پوش پارکینگ، محوطه سازی، پیشخوان آشپزخانه، دیوار پوش پلکان و راه روها و . . . اشاره کرد. موارد دیگری که سنگ های گرانیتی نمای تزئینی و جلوه زیبایی دارد کاربرد فراوانی دارد مثل: دکوراسیون داخلی، کانترهای آشپزخانه، سونا و استخر.

مزیت استفاده از سنگ های گرانیت در تولید سنگ های مزار

از مزایای مهم سنگ های گرانیت در تولید سنگ مزار گرانیت این است که این نوع سنگ ها قابل شستشو هستند و دوام و عمر طولانی دارند. از دیگر مزایای این سنگ ها در تولید سنگ های مزار می توان به تنوع طرح و رنگ، قیمت بسیار مناسب، جذب آب، مقاومت در برابر گرما و سرما، مقاومت در برابر نفوذ آب، مقاومت در برابر خراش ساییدگی و خوردگی، همخوانی با همه ی مصالح ساختمانی، دوستدار محیط زیست و . . . اشاره کرد.

سنگ های گرانیت بسیار مناسب برای سنگ قبر می باشند چرا که این نوع سنگ از وزن بسیار بالایی برخوردار است. سنگ گرانیت منشا درونی یا آتشفشانی دارد و حتما باید به وسیله ماشین های سخت برفرآوری شود و به دلیل جلاپذیری، دوام بالا، مقاومت فشاری بسیار بالا در مقابل هوازدگی و سخت بودن مناسب سنگ مزار است. امروزه سنگ های گرانیت با پیشرفت علم و تکنولوژی و به کار گرفتن آن در صنعت سنگ مزار قابل بهره برداری به صورت پلاک است بنابراین استفاده آن در سنگ قبر رواج چشمگیری یافته است. سنگ های گرانیت یا خارا از منظر رنگ ها به چهار دسته گرانیت شکلاتی، گرانیت طوسی، گرانیت قرمز و گرانیت مشکی تقسیم می شوند. در بین این چهار دسته سنگ، گرانیت های مشکی و طوسی در صنعت سنگ مزار گرانیت استفاده می شود.

کدام نوع سنگ گرانیت برای تولید سنگ های مزار مناسب است؟

همانطور که در مطلب بالا ذکر کردیم سنگ گرانیت طوسی و مشکی در صنعت سنگ مزار استفاده بسیاری دارد. انواع سنگ گرانیت که برای تولید سنگ قبر مناسب است عبارتند از: سنگ گرانیت نطنز، سنگ گرانیت تویسرکان، سنگ گرانیت برزیلی، سنگ گرانیت سرکان، سنگ گرانیت دلیجان و . . .

سنگ گرانیت سرکان برای تولید سنگ های قبر مناسب است و دارای رنگی مشکی تیره است مقاومت بالا، قابلیت شستشو، ثبات رنگ، قابلیت برش و صیقل دادن، یکنواختی و رنگ مشکی تیره آن باعث شده تا توجه و نظر افراد را برای سنگ قبر به خود جلب کند.

سنگ مزار سرکان مدل L

سنگ گرانیت نطنز یکی از انواع سنگ های گرانیت برای تولید سنگ های مزار است. این نوع سنگ روشن بوده و رنگی بین مشکی و خاکستری و طوسی دارد.

سنگ گرانیت نطنز

سنگ گرانیت تویسرکان یکی دیگر از انواع سنگ های گرانیت است که مناسب برای تولید سنگ های مزار می باشد. سنگ گرانیت تویسرکان به علت مشکی پرنگ بودن و یکدستی آن مورد توجه افراد قرار می گیرد. یکی از ویژگی های مهم این نوع سنگ برای استفاده به عنوان سنگ مزار قابلیت تحمل و محکم بودن آن برای ابزارکاری، حکاکی و خطاطی است.

سنگ گرانیت تویسرکان,سنگ گرانیت تویسرکان تویسرکان,سنگ گرانیت تویسرکان

سنگ گرانیت برزیلی نیز یکی از سنگ های مناسب برای سنگ مزار است. این نوع سنگ دارای رنگی سیاه و سطحی کاملا صاف و صیقلی دارد.

سنگ گرانیت برزیلی

 

خرید و قیمت سنگ مزار فرهاد

یکی از زیباترین راه های به یادگار گذاشتن عکس عزیزان تازه درگذشته بر روی سنگ مزار گرانیت، چاپ کردن عکس آنها به صورت رنگی روی سنگ گرانیت است. سنگ مزار فرهاد با تجربه چندین ساله خود مفتخر است با ارائه انواع سنگ گرانیت مزار، آنگونه که مد نظر مشتریان است آن را به اجرا در آورده و همگام با متدهای روز در چهارچوب قانون قبرستان های مد نظر طراحی و اجرا می نماید. قیمت سنگ مزار فرهاد بسیار مناسب بود و شما با خرید سنگ مزار می توانید همیشه مشتری پر و پا قرص آن شوید. 


* *    سنگ مزار فرهاد    * *